Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie

AKTUALNOŚCI:

Ferie w bibliotece – podsumowanie

Utworzono dnia 07.02.2019

 

Ferie zimowe dobiegają końca a wraz z nimi dobiegają końca zajęcia dla dzieci zorganizowane przez Gminną Bibliotekę w Radzanowie.

W okresie od 29 01.19 do 07 02.19 w bibliotece odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży.  Każdy dzień ferii był w innym temacie, tak by dzieci świetnie się bawiły ale również czegoś dowiedziały i nauczyły. Program ferii był urozmaicony, składał się między innymi :, zajęć plastycznych, warsztatów bibułkarskich, pisankarskich.  Na warsztatach dzieci robili cuda z bibuły pod czujnym okiem –Jolanty Falkiewicz z Radomia. Maria Ostrowska twórczyni ludowa ze Skaryszewa wprowadziła uczestników w ciekawy świat ozdób wielkanocnych”. Zajęcia w bibliotece to też  książka, która zawsze znalazła swoje miejsce podczas każdego spotkania.

Spotkania w bibliotece pozwoliły na ciekawe spędzenie wolnego czasu dzieciom pozostającym w miejscu zamieszkania w okresie wolnym od nauki szkolnej. W tegorocznych „Feriach zimowych w bibliotece” wzięło udział 25 dzieci, które po każdym dniu spędzonym w bibliotece wychodziły zadowolone.

Cieszymy się, że młodzi ludzie zechcieli spędzić swój wolny czas nie tylko przed komputerem i telewizorem, lecz w bibliotece między kolorowymi bajkami i książkami.

Z prac wykonanych przez dzieci w czasie ferii powstała piękna i oryginalna wystawa, którą można zobaczyć w czytelni biblioteki. I chociaż ferie zbliżają się ku końcowi  biblioteka oferując dobrą książkę serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzin.

czytaj dalej na temat: Ferie w bibliotece – podsumowanie

NABÓR NA WARSZTATY

Utworzono dnia 23.01.2019

                               

                    

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

                www.radzanownaszabiblioteka.com  e-mail: biblioteka11@op.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie  tel: + 48 613 63 62 w 29, tel.: 603 361 903

                    

Uprzejmie informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie przyjmuje zgłoszenia na bezpłatne warsztaty z rękodzieła w następujących zakresach tematycznych:

  1. wykonywanie  jaj wielkanocnych– grupa uczestników:  15 osób; zajęcia trwają przez 3 dni (po 3 godziny lekcyjne dziennie): 6,7 i 8 marca  2019.;
  2. palmy wielkanocne i kompozycje z bibułkowych kwiatów– grupa uczestników: 15 osób; zajęcia trwają przez 3 dni (po 3 godziny lekcyjne dziennie): 08, 12 i 13 marca 2019r.;
  3. warsztaty tematyczne dotyczące zwyczajów wielkanocnych- zajęcia trwają przez 4 dni (po 2 godziny lekcyjne dziennie): 19,20 21, 22 luty 2019 r.;

  Warsztaty realizowane są w ramach projektu grantowego pt. „Działania wspierające organizacje formalne i nieformalne” w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych ze środków poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność „ objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt pt. „  Obrzędy i zwyczaje wielkanocne na terenie Białobrzegów-dawniej i dziś” „jest  adresowany do wszystkich mieszkańców, gminy Radzanów, których interesuje tradycyjne rzemiosło i chciałyby nauczyć się podstaw regionalnych wzorów w /w rękodzieła.

Celem realizacji grantu jest poznanie tradycji zwyczajów z przełomu XIX i XX w. związanych z okresem świąt Wielkanocnych oraz nabycie umiejętności przez mieszkańców wykonywania tradycyjnego rękodzieła.

 Osoby zainteresowane warsztatami proszone są o wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego (załączony jest do pobrania poniżej) i dostarczenie go osobiście, mailem (biblioteka11@op.pl) w terminie do 15  lutego 2019 r. Za terminowe wniesienie zgłoszenia uznaje się termin jego złożenia w GBP w Radzanowie.

 W przypadku dużego zainteresowania zajęciami (będzie więcej chętnych niż przewidzianych miejsc) o wyborze będzie decydować kolejność zgłoszeń kandydatów.

Zasady rekrutacji uczestników warsztatów określa Regulamin niżej załączony.

 ZAPRASZAMY!

Gminna Biblioteka Publiczna

      w Radzanowie

 

czytaj dalej na temat: NABÓR NA WARSZTATY

Ferie w Bibliotece

Utworzono dnia 10.01.2019

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do spędzenia ferii zimowych w bibliotece  Radzanów w której zostaną zorganizowane warsztaty ; plastyczne, tworzenia kwiatów z włoskiej krepiny, wykonania dekoracyjnych kompozycji, ozdabianie papierowych torebek za pomocą techniki quillingu oraz wiele innych atrakcji....
Zapisy osobiście lub telefonicznie w godzinach otwarcia biblioteki, lub mailowo.

 

czytaj dalej na temat: Ferie w Bibliotece

Informacja

Utworzono dnia 14.12.2018

                

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

W dniu 13 grudnia 2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie podpisało umowę o powierzenie grantu nr II/05/PG/18 ze Stowarzyszeniem LGD „Zapilicze” dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pt.   Obrzędy i zwyczaje wielkanocne na terenie Białobrzegów-dawniej i dziś w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z  wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: uczestnicy  poznanają tradycjęzwyczajów z przełomu XIX i XX w. związanych z okresem świąt Wielkanocnych oraz nabędą umiejętności  wykonywania tradycyjnego rękodzieła poprzez organizację warsztatów robienia pisanek i wykonywania palm wielkanocnych .

Realizacja projektu przyczyni się do wzmocnienia kapitału społecznego, aktywności i zintegrowania społeczności lokalnej oraz podniesienia wiedzy mieszkańców.

Na ten projekt Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie pozyskała środki finansowe z EFRROW o łącznej wartości 5 000,00zł .

 

czytaj dalej na temat: Informacja

CZY ZNASZ MOWĘ SWYCH PRZODKÓW - KONKURS

Utworzono dnia 13.11.2018

  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w  Konkursie Literackim pt.: "czy znasz mowę swych przodków'". Konkurs skierowany jest do wszystkich  mieszkańców gminy Radzanów bez względu na wiek. Zadania konkursowe można...

czytaj dalej na temat: CZY ZNASZ MOWĘ SWYCH PRZODKÓW - KONKURS

Nowości wydawnicze już dostępne do wypożyczeń

Utworzono dnia 12.10.2018

 Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie przystąpiła do Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek", którego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. W ramach tego projektu nasza Biblioteka w...

czytaj dalej na temat: Nowości wydawnicze już dostępne do wypożyczeń

Zaproszenie

Utworzono dnia 24.08.2018

ZAPROSZENIE na Piknik Rodzinny 12 września  2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie Rozpoczęcie godz.13,00 atrakcje: > zabawy z kolorową chustą animacyjną > zabawy ruchowe > konkursy z nagrodami > balonowe figurki > wyścig ślimaka i...

czytaj dalej na temat: Zaproszenie

Podsumowanie pierwszego cyklu warsztatów

Utworzono dnia 07.08.2018
W czwartek 02 sierpnia zakończyliśmy pierwszy  cykl warsztatów realizowanych w ramach projektu „Letnie warsztaty rękodzieła”. Każdy spośród młodych uczestników mógł spróbować swoich siłi umiejętności w rzemiośle ceramicznym....
czytaj dalej na temat: Podsumowanie pierwszego cyklu warsztatów

Aktywne wakacje w Bibliotece 2018

Utworzono dnia 07.08.2018
W ramach projektu "Letnie warsztaty rękodzieła" od 05 lipca do końca sierpnia 2018 r. w Bibliotece w Radzanowie odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży . Warsztaty realizowane są przez grupę osób działających przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi...
czytaj dalej na temat: Aktywne wakacje w Bibliotece 2018

INFORMACJA

Utworzono dnia 20.06.2018

Informujemy że 05 lipca godz. 11.00 rozpoczynamy warsztaty wakacyjne Zapraszamy   

czytaj dalej na temat: INFORMACJA

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 8

W poprzednim tygodniu: 16

W tym miesiącu: 60

W poprzednim miesiącu: 79

Wszystkich: 4145