Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie

Projekty i programy

Czcionka:

 

2014

Przystąpienie do programu Orange dla Bibliotek

Założeniem Programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.
Cel darowizny:
Edukacja oraz popularyzacja wykorzystania Internetu przez użytkowników Biblioteki, a w szczególności na zapewnienie dostepu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej oraz filii, a także na zakup materiałów oraz prowadzenie projektów o charakterze edukacyjnym

Dotacja "Zakup Nowości do Bibliotek "Priorytet 2

9 tys zł pozyskała biblioteka na zakup nowości wydawniczych z  programu MKiDZN  priorytet 2.
Program jest  nowym elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020. Celem priorytetu jest wspieranie w formie partnerstwa bibliotek publicznych i bibliotek szkolnych dostępu do nowości wydawniczych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz kształtowania postaw/nawyków korzystania z wiedzy i informacji pozyskanych z szeroko rozumianej literatury.
W ramach priorytetu można było  ubiegać się o dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z zapotrzebowaniami partnerskich bibliotek szkolnych. Ważnym elementem projektu było opracowanie koncepcji współpracy z partnerskimi bibliotekami szkolnymi.
Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli znacznie wzbogacić i uzupełnić księgozbiór, zwłaszcza o nowe wydawnictwa. Pozwoli to wyjść naprzeciw potrzebom czytelników oczekującym  na najnowsze wydawnictwa.
Zgodnie z regulaminem programu  zakupione zbiory trafią w depozyt  do bibliotek szkolnych w Czarnocinie, Bukownie i Rogolinie na okres 6 miesięcy a następnie będą dostępne w GBP w Radzanowie.

 

Przystąpienie do programu "Zakup Nowości do Bibliotek"

W ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” Biblioteka Publiczna Gminy Radzanów    pozyskała dotację na zakup nowości wydawniczych w 2014 r. w wysokości 4 500,00 zł,  Zgodnie z programem

1/3 kwoty dotacji przeznaczona będzie na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży.

2013

 DOTACJA "KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK"

Projekt został dofinansowany ze środków Instytutu Książki w ramach programu " Kraszewski Komputery dla Bibliotek". Jego celem jest wyposażenie biblioteki w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający naszym czytelnikom korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich on-line. W ramach zadania zakupiono 3 komputery stacionarne, licencje antywirusowe na 3 lata urządzenie wielofunkcyjne. Zobowiązani jesteśmy do skatalagowania zbiorów bibliotecznych oraz udostępnienia ich on-line do dnia 31.12.2014 r.

 Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.


DOTACJA "MAŁE PROJEKTY"

W styczniu 2013 r  Biblioteka podpisała umowę z Samorządem Województwa Mazowieckiego o przyznanie pomocy na operację z zakresu małych projektów  w ramach działania 413 " Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" objętych programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Operacja nosiła nazwę "Spotkania z Kulturą"  kwota dodowana  20135,00 zł.

Celem projektu było promowanie lokalnych wartości . W ramach projektu zakupiono  sprzęt komputerowy : laptop, rzutnik, ekran oraz zorganizowano zajęcia warsztatowe i spotkania autorskie.

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny