Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie Gminna Biblioteka Publiczna w Radzanowie

Czcionka:

RELACJE ZE SPOTKANIA AUTORSKIEGO

Dnia 05 marca w Publicznym Gimnazjum w Rogolinie odbyło się spotkanie autorskie z autorką powieści młodzieżowych tj. Klasa Pani Czajki, Lo-Teria, Dzika.Małgorzata Karolina Piekarska pisze książki dla młodzieży. Jest dziennikarką telewizyjną i prasową. Od wielu lat współpracuje z TVP, dla której przygotowuje reportaże. Przez 12 lat współpracowała z dwutygodnikiem Cogito.Na spotkaniu, oprócz krótkich opowieści na temat swoich książek, autorka opowiedziała nieco o swoim życiu. Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej przybliżyła uczestnikom spotkania swoje książki. Pisarka opowiadała o odkrywaniu tajemnic własnej rodziny, o poznawaniu losów ludzi, których łączyły więzy krwi a los sprawił, że ich drogi całkowicie się rozeszły. Mówiła o tym, jak ważne w życiu są wartości a zwłaszcza korzenie, o które trzeba dbać pielęgnując rodzinne więzi  aby nigdy w życiu nie poczuć bezbronnym i  słabym.  zapraszamy do galerii na fotorelacje z tego wydarzenia.

FOTORELACJE Z WARSZTATÓW ILUSTRATORSKICH

z dnia 12.12.2014 r. zapraszamy do Galerii

RELACJE ZE SPOTKANIA AUTORSKIEGO

Na zaproszenie GBP w Radzanowie dnia 18 września  gościliśmy w dwóch szkołach Panią Agnieszkę Żelewską – ilustratorkę książek dla dzieci dwukrotną zdobywczynią nagrody Polskiej Sekcji IBBY. Autorka ilustruje beleterystykę dla dzieci, tworzy książki autorskie, a także ilustracje do podręczników i czasopism (Swierszczyk, Dziecko), a w wolnych chwilach szyje unikatowe zabawki.
Pani Agnieszka sprawiła nam bardzo miłą niespodziankę na spotkanie przywiozła do nas pisarza książek dla dzieci, których również jest ilustratorką, Pana Wojciecha Widłaka. Pan Wojciech ma w dorobku kilkanaście książek, znany jest  szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce. Za swoją twórczość otrzymał wiele wyróżnień, nominacji i nagród. Obecnie oprócz pisania zajmuje się również  współtworzeniem podręczników w wydawnictwie „Nowa Era”.

Autor sympatycznego cyklu pięknie ilustrowanych książek dla dzieci  o Panu Kuleczce przedstawił  dzieciom historię powstania uroczych opowiadanek o przygodach Pana Kuleczki i jego psa Pypcia, kaczki Katastrofy, i muchy Bzyk oraz przeczytał dzieciom opowiadanie z naj nowszej książeczki a Pani Agnieszka pokazała uczestnikom na czym polega praca ilustratora, a następnie przeprowadziła warsztaty ilustratorskie z uczestnikami. Z kolorowych szmatek, plasteliny, świecidełek, brokatów, piórek, i wielu innych rzeczy dzieciaki wyczarowały Ryjka- bohatera serii ”Wesołego Ryjka” nadając mu zawód i odpowiednie ubranie. Było kolorowo, radośnie i twórczo. Druga grupa na warsztatach miała zadanie –przedstawić własną przygodę „Pana Kuleczki” na rysunku.
Podczas spotkania dzieci zobaczyły uszytego przez panią Agnieszkę  bohatera książeczki autorstwa pana Wojciecha  Widłaka „Wesołego Ryjka”.
W spotkaniu z naszymi gośćmi brały  udział uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Rogolinie oraz klasy druga i trzecia ze Szkoły Podstawowej w Czarnocinie Na zakończenie wszystkie dzieci zostały obdarowane widokówkami z „ Wesołym Ryjkiem” i autografami gości.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem uroku i ciepła jakim nas obdarzyli  pani Agnieszka i Pan Wojciech, oraz pięknych ilustracji książkowych dla dzieci.

FOTOREALCJE Z PIKNIKU

Dnia 19.08.2014 odbył się Piknik, którego biblioteka była organizatorem.

Zapraszamy do Galerii na relacje z tego wydarzenia.

WAKACJE W BIBLIOTECE

Za nami dwa miesiące zajęć, na które dość licznie przychodzili nasi najmłodsi czytelnicy.

Na każdych zajęciach opiekunowie mieli pełne ręce roboty, aby sprostać oczekiwaniom

zainteresowanych.

Przypomnijmy co robiliśmy:

- wyplatanie przedmiotów z rogozy

- malowanie

- wyrabianie przedmiotów w glinie

- rajd pieszy

- piknik

Efekty tych zajęć można zobaczyć na wystawie w bibliotece a w galerii kilka fotek.

Fotorelacje ze spotkania autorskiego